Wybór wyposażenia AGD to kolejny, kluczowy element organizujący pracę w kuchni.
Aranżacja mebli kuchennych to bardzo istotny aspekt, niemniej jednak aby czerpać przyjemność z codziennej pracy w kuchni ważne jest usytuowanie sprzętu AGD.
LODÓWKA /1
Wielkość lodówki powinna być dostosowana do ilości domowników, a sama lokalizacja uwzględniać konieczność wentylacji chłodziarki. Kluczowe jest zatem jej oddalenie od wszelkich sprzętów, będących źródłem ciepła, np. kuchenki.
Bardzo popularnym rozwiązaniem jest wykorzystanie lodówki w zabudowie. Możliwość ta skierowana jest do osób ceniących sobie minimalizm i chcących możliwie jak najbardziej ukryć zastosowane elementy wyposażenia kuchennego.
Lodówka w zabudowie jest niezauważalna, jednak jej pojemność jest ograniczona. To doskonała opcja dla mniejszej ilości lokatorów lub małych pomieszczeń, gdyż lodówka w zabudowie nie zaburza proporcji mebli kuchennych.
Lodówki wolnostojące pozostawiają klientom większą swobodę, posiadają zdecydowanie większą pojemność i możliwość lokalizacji w pomieszczeniu kuchennym. Te, dostępne obecnie na rynku, idealnie odwzorowują styl dominujący w konkretnym wnętrzu. Można zatem znaleźć lodówki w stylu retro lub bardzo nowoczesne, które często stanowią oddzielny, nietuzinkowy element dekoracyjny.
W naszych kuchniach wykorzystujemy sprzęt takich producentów jak:
Zobacz producentów z którymi współpracujemy:
ZMYWARKA /2
Na rynku dostępne są dwa rozmiary zmywarek – o szerokości 45 cm oraz 60 cm. Węższa pomieści 8-9 zestawów naczyń, szersza natomiast dostosowana jest do umycia aż 12 kompletów nakryć stołowych.
Warto zaznaczyć, że zmywarka pozwala na prawie czterokrotnie mniejsze zużycie wody, niż ręczne mycie w zlewie. Dodatkowo pozwala zaoszczędzić energię elektryczną, konieczną do podgrzania bieżącej wody. Obecnie każda zmywarka wyposażona jest w program ECO, który umożliwia maksymalne ograniczenie zużycia wody i energii elektrycznej.
Najczęściej stosowanym rozwiązaniem jest usytuowanie zmywarki w ciągu szafek kuchennych oraz jej zabudowa materiałem wykorzystanym przy frontach. Dzięki temu jest ona całkowicie ukryta i nie zaburza estetyki mebli kuchennych.
Zobacz producentów z którymi współpracujemy:
W naszych kuchniach wykorzystujemy pochłaniacze takich producentów jak:
Płyta grzewcza /3
Najważniejszym czynnikiem, decydującym o zakupie konkretnej płyty grzewczej jest typ instalacji (gazowa lub elektryczna), dostępny w pomieszczeniu kuchennym. Kolejnym aspektem jest jej usytuowanie, rozmiar, kształt i ilość wymaganych palników.
Najbardziej korzystne cenowo i eksploatacyjnie są płyty gazowe. Wymagają one jednak odpowiedniej instalacji oraz specjalistycznej wentylacji. Obecnie, dzięki zastosowanym zabezpieczeniom, są one nie tylko bardzo bezpieczne, ale również bardzo atrakcyjne pod względem wzornictwa. Specyficzna budowa sprawia, że doskonale komponują się w kuchniach utrzymanych w stylu klasycznym lub retro.
Płyty ceramiczne wykonane są z odpornego tworzywa ceramicznego. Ich obsługa jest bardzo intuicyjna i bezproblemowa. Są płaskie i doskonale współgrają z blatem, dlatego też łatwo utrzymać je w czystości. Nagrzewają się w bardzo szybszym tempie. Temperatura powierzchni poza użytkowanym palnikiem pozostaje niezmieniona, dlatego zredukowane jest ryzyko oparzenia.
Płyty indukcyjne to najnowocześniejsze rozwiązanie z wszystkich prezentowanych, bazujące na energooszczędnych technologiach. Działanie indukcji sprawia, że nagrzaniu ulega wyłącznie garnek, a nie powierzchnia płyty. To idealna propozycja do kuchni nowoczesnych i odbiorców, ceniących sobie innowacyjne rozwiązania.
Montaż sprzętu to nie lada wyzwanie, dlatego wraz z montażem mebli kuchennych dajemy również gwarancję prawidłowego ulokowania i podłączenia wybranych elementów wyposażenia AGD.
W naszych kuchniach wykorzystujemy armaturę takich producentów jak:
Piekarnik /4
Najbardziej tradycyjnym rozwiązaniem jest umiejscowienie piekarnika pod płytą grzewczą. Coraz większą popularnością cieszy się jednak usytuowanie piekarnika na wysokości – jest to najwygodniejsze rozwiązanie, które ułatwia pracę z ciężkimi i nagrzanymi naczyniami.
Dobór piekarnika powinien być przemyślany i indywidualny. W mniejszych gospodarstwach domowych lub przy sporadycznym użytkowaniu wystarczającą opcją będzie piekarnik kompaktowy, o wysokości 45 cm. Tradycyjna wysokość – 60 cm – to rozwiązanie dla większych rodzin lub zwolenników pieczenia.
Funkcja piekarnika została poszerzona, a jego praca opiera się obecnie na działaniu multifunkcyjnym. W zależności od upodobań kulinarnych i trybu życia dobrać można urządzenie z opcją gotowania na parze lub funkcją mikrofali.
Należy również pamiętać o odpowiednim oddaleniu piekarnika od urządzeń chłodzących. Dobrze, gdy nie znajduje się w bezpośrednim styku ze ścianą, gdyż jego otwieranie i użytkowanie jest wówczas łatwiejsze.
Niemniej ważny jest kolor i wzornictwo urządzenia. Piekarnik powinien współgrać z frontami oraz z pozostałymi sprzętami AGD, dlatego zazwyczaj wykorzystuje się urządzenia z tej samej linii konkretnej marki.
Komfort i ergonomia pracy w kuchni to dla nas podstawa.
Zobacz, jak rozwijamy się dla Ciebie od 1989 roku.