Facebook Instagram

Wszystkie fronty kuchenne – od początkowego etapu produkcji, aż do
uzyskania produktu finalnego – wytwarzane i obrabiane są w naszej fabryce. Dzięki całkowitej kontroli procesu produkcji możemy zagwarantować najwyższą jakość oferowanych frontów.

 

 

Meble kuchenne to inwestycja na długie lata.
Nasi Projektanci pomogą dobrać najodpowiedniejsze materiały do Twojej kuchni by nadać jej ponadczasowy wystrój i zapewnić funkcjonalność.

 

 

Poniżej prezentujemy rodzaje materiałów na fronty dostępnych w naszej ofercie. Szczegółowa kolorystyka i wzornictwo dostępne w naszych salonach firmowych – zapraszamy.

Fronty meblowe /

Fronty laminowane /

Dostępne warianty dekorów czynią laminaty najbardziej uniwersalnym materiałem nadającym się do kuchni nowoczesnych i klasycznych.
Ich największym atutem odporność na ścieranie i uszkodzenia mechaniczne oraz ich przystępność cenowa.

Fronty akrylowe /

Fronty akrylowe to idealnie jednolite powierzchnie o wysokiej wytrzymałości stanowiące tańszą alternatywę dla frontów lakierowanych.
Występują w wykończeniu matowym i połysku w kilku wariantach kolorystycznych. W odróżnieniu od frontów lakierowanych wykończone są obrzeżem PCV.

Lakier mat /

Fronty kuchenne wykonane przy użyciu matowego lakieru wyróżniają się głębią koloru i elegancją. Wykończenie to „uspokaja” wnętrze, nadając mu ciepła.  Lakier utrzymany w macie to dobry wybór zarówno dla frontów gładkich, jak i drewnianych, ponieważ pięknie wydobywa strukturę słojów.

Lakier połysk /

W odróznieniu od firm konkurencyjnych posiadamy własną lakiernię.  Nasze fronty poddawane są kilkukrotnemu zabiegowi lakierowania i polerowania co zapewnia najwyższą jakość i żywotność.  Zapewniamy wszystkie dostępne kolory w paletach RAL i NCS.

FENIX nanotech matt /

NOWOWŚĆ! pierwszy materiał na polskim rynku wykorzystujacy nanotechnologiczne rozwiązanie opracowane dzięki badaniom ARPA INDUSTRIALE.
Rdzeń materiału składa się z papieru impregnowanego żywicami termoutwardzalnymi, a zewnętrzna powierzchnia jest pokryta żywicami akrylowymi nowej generacji, które utwardzane są wiązką elektrodów.

SZOKUJĄCY JEST FAKT że front ma zdolność regeneracji.

Fronty fornirowane /

Fornir to znakomita alternatywa dla frontów drewnianych stworzona z myślą o pasjonatach przyrody.
To bardzo cienkie płaty drewna które uzyskane są poprzez skrawanie drzew.
Tak pocięte arkusze zszywamy na tzw. spajarce i łączymy ze sobą uzyskując ciągłość usłojenia.

Fronty ramkowe /

To idealna propozycja łącząca styl nowoczesny z ponadczasową klasyką.
Klasyczny wzór ramki zestawiony z lakierowanym wykończeniem nada kuchni elegancji, lekkości i nowoczesności. Wkomponuje się we wnętrza stylizowane zarówno na styl skandynawski jak i glamour.

Wzory ramek dostępne w naszych salonach firmowych.

Fronty drewniane /

Wieloletnie doświadczenie w branży meblarskiej pozwoliło nam wytypować najtrwalszy materiał – fronty wykonane z dębu.
Największym atutem drewna dębowego jest długowieczność i szlachetność.
Jego trwałość sprawi, że szafki kuchenne przez wiele lat będą wytrzymałe i odporne na zarysowania czy wilgoć.

 

 

Rodzaje uchwytów /

1. Dokręcane do frontu /

Punktowe uchwyty dokręcane do przednich części frontów to tradycyjne rozwiązanie. Oprócz funkcji praktycznych pełnią też rolę dekoracyjną, ich ciekawe kształty i kolory uatrakcyjniają wygląd kuchni, ożywiają wygląd frontów i dodają im oryginalnego charakteru.

2. Uchwyty krawędziowe /

Nabijane są na górną krawędź szafek stojących. Ich konstrukcja sprawia, że zachowują wygodę użytkowania i są mało widoczne.  Mogą być stosowane przy dowolnie wybranym materiale frontów.

3. Frezowane w płycie /

Fronty z frezami w płycie dyskretnie ukrywają uchwyt w głębi górnej krawędzi szafek stojących lub dolnej krawędzi szafek wiszących. Ze względu na ingerencję w powierzchnię frontów nie są stosowane w przypadku płyt wiórowych i mebli laminowanych.

4. System bezuchwytowy /

a) Tip on

Mechaniczny system otwierania, umożliwiający otwarcie poprzez przyciśnięcie frontu w odpowiednim miejscu. Dzięki systemowi meble kuchenne zyskują całkowicie gładką i jednolitą powierzchnię, TIP ON nie może być jednak użyty w przypadku zmywarki i lodówki w zabudowie.

b) Servo drive

Lekkie naciśnięcie frontów powoduje automatyczne otwieranie przy pomocy elektrycznego wspomagania. System dostosowany jest do zabudowy górnej i dolnej, zapewnia wyjątkowy komfort użytkowania.

c) Listwa uchwytowa

Listwa uchwytowa montowana jest wewnątrz korpusu szafki, nie zakłócając przy tym budowy i konstrukcji frontu. Z uwagi na umiejscowienie profili  listwa uchwytowa pozostaje niewidoczna i może być stosowana w przypadku zabudowy sprzętów AGD.