Jak zabezpieczyć ścianę nad blatem?

Jak zabezpieczyć ścianę nad blatem?

Ściany nad blatem roboczym codziennie narażone są na zabrudzenia, tłuste plamy i wysokie temperatury. Jak je zabezpieczyć, by oprócz względów praktycznych były też ozdobą naszej kuchni? Do niedawna najczęściej stosowanym materiałem były płytki ceramiczne, które zdobiły nasze ściany różnymi ciekawymi dekorami. Rozwiązanie to nadal uważamy za modne i praktyczne, nasi Klienci w szczególności upodobali sobie płytki patchworkowe i mozaikę – my też je uwielbiamy!

Jakie materiały poza płytkami możemy wykorzystać na nasze ściany?

SZKŁO – panele szklane umieszczone na ścianie w kuchni z pewnością wpasują się w nowoczesne aranżacje mebli kuchennych.
Dostępne są w różnych wariantach kolorystycznych oraz w formie grafiki na szkle. Decydując się na zakup paneli szklanych warto zainwestować w szkło hartowane ponieważ jest odporne na wysokie temperatury, a w przypadku uszkodzenia nie rozbije się na drobne kawałki.

LAMINAT – płyta laminowana stanowi idealne wypełnienie przestrzeni między blatem a szafkami wiszącymi. Aktualnie jest najczęściej wybierana przez naszych Klientów!
W naszych aranżacjach wykorzystujemy panele ścienne w kolorach blatów dlatego idealnie się ze sobą łączą tworząc jednolitą strukturę. Uwaga ! Odradzamy stosowania płyty laminowanej w przypadku kuchenek gazowych ponieważ jest to materiał łatwopalny może być stosowany tylko przy kuchenkach ceramicznych i indukcyjnych..

KONGLOMERAT, KAMIEŃ – to zdecydowanie materiały prestiżowe i luksusowe! Odpowiednio zaimpregnowane przez kamieniarza sprawdzą się przed długie lata.
Są to materiały odporne na wysokie temperatury, uszkodzenia mechaniczne i przebarwienia. Wady? Jedyną wadą i przeszkodą w wyborze tych materiałów może być ich wysoka cena.

CEGŁA – jeżeli jesteś miłośnikiem wnętrza w stylu loft lub marzy Ci się kuchnia w wiejskim stylu, cegła w Twojej kuchni będzie strzałem w dziesiątkę!
Do wykończenia ścian w kuchni często wykorzystuje się cegły z rozbiórek lub płytki ceglane z klinkieru. Cegła to materiał nasiąkliwy dlatego należy pamiętać o impregnacji specjalnym preparatem, który dostępny jest w każdym markecie budowlanym.

BETON – aktualnie możemy wybierać między gotowymi płytami architektonicznymi w różnych rozmiarach, a gotową masą dekoracyjną.
Klienci najczęściej wybierają drugą opcje ponieważ jest w korzystniejszej cenie, a z jej nałożeniem poradzi sobie nawet poeta! 🙂

BLASZANE PANELE – to nietuzinkowe wykończenie ścian sprawdza się w kuchniach industrialnych, surowych. Najczęściej wykorzystywana jest płyta aluminiowa w kolorze stali lub miedzi.
Jest to materiał nie wchłaniający wilgoci i jest żaroodporny natomiast jego wadą jest fakt, że widać na nim każdą krople wody. Decydując się na aluminium musisz być świadomy wycierania ściany do tzw. sucha. Podobnie jak ze stalowymi zlewozmywakami ale o tym przeczytasz w zakładce – zlew w kuchni.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Komfort i ergonomia pracy w kuchni to dla nas podstawa.

Zobacz, jak rozwijamy się dla Ciebie od 1989 roku.