Facebook Instagram

Segregacja odpadów w kuchni – Jak zorganizować miejsce na pojemniki i kosze?

Jak zorganizować miejsce na pojemniki i kosze?

Już od kilku lat możemy zaobserwować różne działania społeczne i edukacyjne na temat recyklingu. Wszyscy zastanawiamy się co możemy zrobić dla naszej planety, by żyło nam się lepiej – a przede wszystkim zdrowiej! Obserwujemy, że od jakiegoś czasu trwają gorące dyskusje, akcje marketingowe, działania proekologiczne w które angażowana jest Oświata, naukowcy i osoby popularne. Ich zadaniem jest uświadamianie i edukacja naszego społeczeństwa o tym jak ważna jest segregacja odpadów.
Jako producenci mebli kuchennych jesteśmy ściśle powiązani z tematyką segregacji śmieci dlatego chcemy podpowiedzieć Wam jak zorganizować miejsce na pojemniki i kosze do segregacji planując swoją wymarzoną kuchnie. Czujemy się odpowiedzialni za edukację naszych Klientów i chcemy propagować nawyk segregacji śmieci – by żyło nam się lepiej!

Gdzie trzymać pojemniki na odpady?

W związku z tym, że w kuchni produkujemy największą ilość odpadów to właśnie w niej najlepiej zorganizować miejsce do ich segregacji. To nie przypadek, że w każdym polskim domu kosz na śmieci znajduje się w kuchni, pod zlewem najlepiej przy zmywarce. Decydując się na taki układ szafek wkładając swoje zabrudzone talerze do zmywarki kosz na odpady BIO masz tuż pod ręką. Szafka zlewowa to idealne miejsce by schować pojemniki do segregacji odpadów w kuchni.

Segregacja śmieci w kuchni – pojemniki.

Jeżeli mieszkasz w domu jednorodzinnym jesteś w łatwiejszej sytuacji, bo nie musisz wszystkich koszy do segregacji śmieci umieszczać w kuchni. Do szafki pod zlewem wybierz te które najczęściej musisz opróżniać np. odpady mieszane, BIO i plastik. Papier czy szkło możesz gromadzić w spiżarni, w garażu lub pomieszczeniu gospodarczym.

Jak sobie poradzić z segregacją śmieci w małej kuchni w bloku?

Segregacja śmieci w małej kuchni to nie małe wyzwanie ! Dobór odpowiednich sortowników z pewnością ułatwi nam to zadanie i usprawni nawyk segregacji śmieci. Przede wszystkim zastanówmy się, ile pojemników potrzebujesz w codziennym funkcjonowaniu?
Optymalnym rozwiązaniem będą kosze do segregacji : szkła, plastiku, odpadów bio i odpadów mieszanych. Dobre rozplanowanie to podstawa! Obecnie na rynku można znaleźć szeroki wybór sortowników do segregacji, które są bardzo funkcjonalne ale też estetyczne. Producenci proponują nam m.in.:

  • KOSZE WSTAWIANE DO SZUFLADY
  • KOSZE Z MOCOWANIEM FRONTU
  • MOCOWANE DO FRONTU NA ZAWIASACH

Naszym faworytem są kosze na śmieci wstawiane do szuflady. Najnowsze szuflady firmy BLUM charakteryzują się tzw. pełnym wysuwem co oznacza dostęp do najdalej umieszczonego sortownika bez tzw. „nurkowania” w szafce zlewowej.
Aby umieścić zestaw czterech pojemników optymalną szerokością szafki zlewowej będzie 60 cm – 80 cm.

Firma PEKA proponuje nam kosze do indywidualnych zestawień oraz gotowe rozwiązania które przygotowane są w przemyślany sposób, odpowiadający naszym potrzebom. Wystarczy wybrać szerokość szafki i po chwili zobaczymy gotowe rozwiązanie sortowania odpadów. Zachęcamy do odwiedzin strony naszego partnera: PEKA – wyposażenie kuchni

Pamiętajcie – małe zmiany w stylu życia przyniosą duże rezultaty dla naszej planety i naszego potomstwa.
Zapoznajcie się z podstawowymi zasadami segregacji odpadów i zakupcie pojemniki do segregacji śmieci.
Liczymy na to, że wszystkim naszym Klientom recykling wejdzie w nawyk !

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Komfort i ergonomia pracy w kuchni to dla nas podstawa.

Zobacz, jak rozwijamy się dla Ciebie od 1989 roku.